Skip to content Skip to footer

Dodávatelia

Taliansko

Ca' Salina

Vinárstvo Ca’ Salina sa nachádza na nádhernom mieste, stojí na kopci v srdci oblasti Valdobbiadene, kde sa pestuje a dorába DOCG prosecco. Z vinárstva môžete obdivovať úžasnú krásu strmých svahov, ktoré sú porastené radmi viniča glera. Veľká rodinná vila panstva dominuje okolitej krajine a je jasným cieľom pre milovníkov bubliniek, ktorí túto oblasť navštívia.

Vinárstvo Ca’ Salina založil Riccardo Bortolin v 70. rokoch minulého storočia po tom, čo si s bratom rozdelili rodinné vinárstvo Cantina Bortolin. Ca’ Salina – Soľný dom – má svoj názov podľa veľkého domu, ktorý sa pravdepodobne používal ako sklad soli. Bortoliniovci postupne rozširovali svoje vinárstvo, za svoje hodnoty udávajú: tradície, vášeň pre krajinu a ocenenie jednoduchých pôžitkov. Ich šumivé vína boli v roku 2021 podávané na prestížnom filmovom festivale v Karlových Varoch.

Taliansko

Tomasi

Vinárstvo Tomasi má svoje korene v starobylej usadlosti z roku 1970, kde žije rodina Tomasi celé generácie. Leží v kopcoch blízko historického mesta Corbanese. Založené bolo v roku 1948 a pred 14 rokmi ho po svojom otcovi prebral Gianfranco Tomasi. Na 6 akrovom pozemku dopestúva hrozno na výrobu prosecca (šumivého i perlivého) DOC Treviso i DOCG, ale aj cabernet, merlot IGT a pinot grigio. Vinárstvo sa vzmáha, prepája tradície a inovácie, čo sa pozitívne prejavuje na produkcii i kvalite a ich vína putujú za zákazníkmi aj mimo Talianska.

Taliansko

Casa Roma

Vinárstvo Casa Roma sa nachádza v tisícročnej vinohradníckej oblasti v údolí rieky Piava, ktorá sa tiahne z kopcov Conegliano pozdĺž roviny medzi Trevisom a Benátkami. Stará vinohradnícka rodina Peruzzetto ho založila v roku 1958. Prechádzajúc po „Piavskej vínnej ceste“ je možné vidieť vinice so známym Proseccom, ale aj odrody Cabernet, Merlot, Pinot Grigio a Chardonnay. Rodina Peruzzetto si za svoje poslanie zvolila aj pestovanie, starostlivosť a uchovávanie miestneho viniča Raboso, Manzoni Bianco, Manzoni Moscato a aj Marzemina Bianca, čo je jedinečná vzácna starobylá odroda. Vinárstvo pretavilo svoj vzťah a rešpekt k prírode do svojej práce – od roku 2016 majú certifikát ekologického poľnohospodárstva, takže v ich ponuke dominujú certifikované BIO vína.

Španielsko

Agustí Torelló Mata

Agustí Torelló Mata vyrobil v roku 1955 svojich prvých 500 fliaš cavy. Dnes je jedným z najlepších enológov v Španielsku a vinárstvo nesúce jeho meno je etalónom medzi rodinnými podnikmi produkujúcimi cavu. Ročne vyrobia 500 000 fliaš šumivého vína cava a 150 000 fliaš tichého vína. Vína Torello Mata sa predávajú vo viac ako 30 krajinách sveta. Vďaka Bubblemaster aj na Slovensku. Práve na Slovensku, v Bratislave, získala táto cava svoju prvú zlatú medailu. Odvtedy neexistuje rok, kedy by víno z vinárstva Torello Mata nezískalo najvyššie ocenenie na súťažiach po celom svete. 

Špeciálne miesto v produkcii tohto rodinného podniku má KRIPTA. Je to Agustiho majstrovské dielo uznávané ako jedno z top šumivých vín na svete. Nájdete ho aj v našej ponuke. 

ŠPANIELSKO

Navarro López

Bodegas Navarro López je rodinné vinárstvo so sídlom vo Valdepeñas v centrálnej časti Španielska. Založila ho rodina Navarro v roku 1904 a od vtedy prechádza z generácie na generáciu. Firma postupne expandovala do rôznych kútov Španielska a vďaka tomu v súčasnosti produkuje široký sortiment vín z viníc po celej krajine.

Navarro López spája tradície a inovácie so širokým sortimentom vín z rôznych španielskych D.O. oblastí. Výsledkom sú ich vína na trhoch vo vyše 70 krajinách sveta. Vinárstvo sa pýši veľmi silnou identitou a je uznávané pre svoju kvalitu, pridanú hodnotu, inovácie a udržateľnosť. Ročne predajú viac ako 20 miliónov fliaš vína.

obchod

Navštívte náš e-shop